• Головна
  • Людмила Суворова: Здебільшого, учасники оперують теоретичними поняттями, але хотілося б дати настанови розуміти їх сенс
10:36, 26 лютого
Надійне джерело

Людмила Суворова: Здебільшого, учасники оперують теоретичними поняттями, але хотілося б дати настанови розуміти їх сенс

Завершився обласний етап конкурсу-захисту МАН у відділеннях філології, літературознавства, мистецтвознавства та фольклористики.

Про це повідомляє Центр позашкільної освіти для дітей та молоді.

Наукові роботи у цих відділеннях журі оцінювало впродовж двох днів – 21 та 22 лютого 2024 року. У перший конкурсний день юні дослідники представляли свої напрацювання у вигляді постерного захисту, коли кожен учасник спілкувався лише із членами журі. Наступного дня під час наукової конференції конкурсанти розповідали про своє дослідження іншим учасникам та спілкувалися з ними у форматі питання-відповідь.

Одночасно працювали 5 секцій:

  • Українська література.
  • Зарубіжна література.
  • Літературна творчість.
  • Кримськотатарська гуманітаристика.
  • Українська мова.
  • Англійська мова.
  • Німецька мова.
  • Польська мова.
  • Фольклористика.
  • Теорія, історія мистецтва та арткритика.
  • Літературознавства_фольклористики_та_мистецтворзнавства (Завантажити).
  • Філології (Завантажити).

Члени журі поділилися своїми враженнями щодо цьогорічного конкурсу-захисту МАН.

«У День рідної мови ми мали прекрасну нагоду послухати гарні захисти наукових проектів, здійснені юними дослідниками, які пов’язані із різноманітними мовознавчими темами. Є надзвичайно актуальні роботи, пов’язані з подіями російсько-української війни – це неологізми в українській мові.

Низка тем спрямовання діалектної лексик. Зокрема лексики ткацтва, прядіння, лексики, пов’язаної з інтер’єром української хати, а також цікаве етнолінгвістичне дослідження, пов’язане з номеном смерті в український мові.

Були праці, що стосувалися ономастики, зокрема юні дослідниці вивчали уживані імена в говірках, походження прізвищ. Ми, як викладачі кафедри української мови, надзвичайно втішені, що юні серця прагнуть до вивчення рідного слова», – розповіла член журі у секції «Українська мова», кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та методики її навчання навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Леся Ящук.

Кандидат філософських наук, доцент кафедри міжнародних відносин і політичного менеджменту Державного університету «Житомирська політехніка» Оксана Литвинчук:

«Дуже приємно було сьогодні працювати із нашими молодими науковцями. Наукове майбутнє у нас надійне і ми сподіваємося, що ті наукові роботи, які ми сьогодні прослухали у секції «Українська мова», отримають достойне місце на всеукраїнському етапі конкурсу».

Член журі у секції «Українська література», кандидат філологічних наук, доцент кафедри педагогічних технологій та мовної підготовки Державного університету «Житомирська політехніка» Людмила Суворова:

«Попри те, що у нас війна діти долучаються до таких заходів, вивчають, працюють. Щоправда, виникло у мене ряд зауваг. У більшості робіт учасники оперують теоретичними поняттями, але хотілося б дати настанови розуміти сенс тих понять, їхнє застосування, влучність.

Хотілося б, щоб учасники, паралельно працюючи із своїми керівниками, думали про методологію, обговорювали її і оперували тими поняттями, значення яких вони самі розуміють. Хочеться бачити більше тих робіт, які нам відкриють щось нове. Також радимо дотримуватися наукового стилю.

В окремих роботах була порушена логіка і структура вступу: десь ми не бачили ні завдань, ні об’єктів досліджень, ні методів. Найбільше якась плутанина виникла із методологією, ми ставили додаткові питання і дуже прикро, коли учасники застосовують компоративний метод, герменевтичний, але не розуміють суті інструментарію, до якого вони апелюють».

Член журі у секціях іноземної філології, кандидат філологічних наук, доцент кафедри англійської філології та перекладу Житомирського державного університету імені Івана Франка Олена Мосієнко не вперше оцінює МАН і відзначає позитивну динаміку у покращенні якості цьогорічних конкурсних робіт:

«Учні демонструють зацікавленість філологічними проблемами сучасної науки, обирають актуальні теми досліджень. Щоправда, було кілька робіт, де учасники взяли теми, що мають широке висвітлення у наукових розвідках. Учні показали, що вони мають здібності до самостійного наукового пошуку, детального аналізу теоретичних джерел, аргументованого викладу матеріалу».

Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української і зарубіжної літератур навчально-наукового інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка, член журі у секціях «Зарубіжна література», «Кримськотатарська гуманітаристика», «Літературна творчість» Вікторія Білявська також відзначила актуальність тем наукових досліджень:

«Дві роботи з чотирьох були присвячені воєнному досвіду в літературі. Ще хотіла б звернути увагу на ряд окремих моментів, було б добре, якби учасники над ними попрацювали чи звернули увагу при підготовці подібних робіт у подальшому. Це – технічне оформлення. Тобто це такі формальні показники, які відразу ж знижують рівень роботи. Ми ще не вдумалися у тему, зміст, а це вже впадає в очі».

Подяка юним науковцям за активність! Вітання переможцям! Зичимо успіхів у всеукраїнському етапі конкурсу!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#центр позашкільної освіти #діти та молодь #події #новини житомира #новини житомирщини #заходи #позашкільна освіта #центр позашкільної освіти для дітей та молоді
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...