• Головна
  • На Житомирщині минулоріч виявили понад шістсот випадків туберкульозу
13:18, 5 березня
Надійне джерело

На Житомирщині минулоріч виявили понад шістсот випадків туберкульозу

На Житомирщині минулоріч виявили понад шістсот випадків туберкульозу

Попри повномасштабну війну українська медична система продовжує забезпечувати доступ пацієнтів до безоплатного діагностування та лікування туберкульозу.

Про це інформує Житомирська ОВА, посилаючись на дані Центру громадського здоров’я. Згідно них, у 2023 році в Україні зареєстрували 19 851 випадок активного туберкульозу, з яких 639 — серед дітей до 14 років, 196 — серед підлітків віком 15-17 років.

Зокрема, у Житомирській області у минулому році зареєстрували 607 випадків активного туберкульозу, з яких 16 — серед дітей до 14 років, 7 — серед підлітків віком 15-17 років.

Як діагностують туберкульоз в Україні?

Для діагностики сімейний лікар проводить скринінг та опитування, оцінює ризик захворювання. За результатами (у разі необхідності) — скеровує пацієнта на радіологічне обстеження та обстеження мокротиння чи іншого біологічного матеріалу на молекулярно-генетичній системі. Також сімейний лікар може призначити дообстеження у фтизіатра, адже саме фтизіатр встановлює діагноз «туберкульоз».

Важливо пам’ятати, що необхідність проведення флюорографії визначає сімейний лікар. Пацієнтам, у яких немає підозри на туберкульоз, які не належать до груп ризику, не потрібне щорічне флюорографічне обстеження!

Необхідність додаткового обстеження — бронхоскопії, комп’ютерної томографії тощо — визначає фтизіатр. За направленням лікаря такі обстеження є безоплатні.

Лікування від туберкульозу

Передусім варто знати, що туберкульоз – виліковне захворювання! В Україні від нього лікують за сучасними стандартами медичної допомоги у разі туберкульозу, що засновані на доказах та відповідають рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я. Також пацієнтам доступні спеціальні протитуберкульозні препарати, курс лікування якими триває від кількох місяців.

Лікування буде швидшим і легшим, якщо вчасно розпочати й регулярно приймати призначені медикаменти, а також дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Переривати розпочате лікування в жодному випадку не можна!

У 2022 році наші спеціалісти почали застосовувати режим BPaL — новітню схему лікування від лікарсько-стійкого туберкульозу. Тривалість лікування у разі застосування такої схеми скорочується майже втричі: 6-9 місяців проти 18-24 місяців.

Лікування від туберкульозу залежно від стану пацієнта може бути амбулаторним або стаціонарним. За першого варіанту людина з туберкульозом отримує препарати за місцем лікування, вона може бути поруч із сім’єю, в деяких випадках — продовжувати працювати.

В Україні лікування протитуберкульозними препаратами — безоплатне!

Довідково. Туберкульоз — інфекційне захворювання, спричинене мікобактеріями туберкульозу (бактеріями комплексу Mycobacterium tuberculosis). Основний спосіб його передачі — аерогенний, переважно від людини з бактеріальною формою легеневого туберкульозу. Це відбувається під час кашлю, чхання, розмови чи співу, коли інфекційні частинки виділень із нижніх дихальних шляхів, в яких зосереджені мікобактерії туберкульозу, потрапляють у повітря.

Ризик проникнення мікобактерій у легені здорової людини залежить від концентрації інфекційних частинок у повітрі та тривалості вдихання зараженого повітря. Найчастіше через реакцію імунної системи під час потрапляння мікобактерії в організм людини туберкульоз не розвивається, проте, коли ця реакція слабка, може виникати активне захворювання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туберкульоз #лікування #новини житомира #новини житомирщини #медицина #лікарі #випадки туберкульозу
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...