Цікаві факти про Бориса Тена (Микола Хомичевський) опублікували на Фейсбук-сторінці Житомирського обласного літературного музею.
- Саме Хомичевський створив легендарний хор "Льонок" і керував ним до приїзду Анатолія Авдієвського.
- Жив він у Житомирі на вул. ХХІІ Партз’їзду, 36 (колишня Кашперівська, Сталінградська). Нині — Бориса Тена.
- Його телефон: 4-15-85 — знала вся інтелігенція міста.
- Гостей завжди бувало багато, тому собака Хомичевських утомився на них гавкати. Усі це знали, але господар купив на базарі табличку "Осторожно! Во дворе злой пес!". Іноді з вулиці комусь показував ту табличку й казав: "Дивіться, яка меморіальна дошка у Бориса Тена!".
- Крізь корінці книжок у домі не видно було стін. Дружина не посилала Миколу Васильовича самого до продуктової крамниці, бо він міг ненароком зайти до букініста й залишити там усі гроші.
- Натомість вона посилала з ним сина Василька. Але той також заразився тим самим, і вони несли додому книжки вдвох. Аполлінарія Леонтіївна не сварилася — разом із ними сідала до столу й розглядала принесене. Це в їхній родині називалося — "п’янствувати".
- Господар, вишуканий естет, з іронією ставився до дорогих напоїв. "Коньяк п’ють кон’юнктурники!" — говорив він і діставав із тумбочки плодово-ягідне вино Коднянського винно-овочевого заводу.
- Він любив блакитний колір і віддавав перевагу теніскам, бо його сорочки, як правило, не застібалися на верхній ґудзик на міцній шиї.
- Якщо приміром, в компанії хтось довго читав нудні вірші, Борис Тен іноді робив такий гіпнотичний фокус: повільно зводив і розводив вказівний і великий палець. Уся компанія, дивлячись на рух пальців, мимоволі починала позіхати, а Тен сидів незворушний.
- "Як ся маєте, Миколо Васильовичу?" — "Щоб очень — то не дуже!"
- Він був жайворонком: уставав о п’ятій ранку і працював до другої-третьої години дня.
- Був похований на Корбутівському цвинтарі, а не на Смолянці, де лежать мати, син, дружина та брат Михайло. Згодом прах перенесли, куди він заповідав.
Ще більше цікавого ви зможете дізнатися, відвідавши Житомирський обласний літературний музей.
Джерело: Житомирський обласний літературний музей
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію