• Головна
  • Працівники міліції убезпечують жителів Житомирської області від озброєних земляків
14:11, 20 січня 2011 р.

Працівники міліції убезпечують жителів Житомирської області від озброєних земляків

Досить часто в українському суспільстві звучать розмови про вільний продаж зброї, що нібито міг би гарантувати персональний захист особи. Розглядаючи це питання, можна наводити безліч доказів та аргументів «за» чи «проти», втім, щоб мати уявлення про шляхи його розв’язання потрібно поглянути і на проблеми, що й нині залишаються не усунутими, зокрема наявність незаконної, необлікованої зброї та боєприпасів у населення.

Так, працівники міліції у деяких жителів Житомирщини вилучають не тільки сучасні моделі стрілкової зброї, а й «дарунки» відлуння революційних перепитій минулого століття або ж Другої світової війни, що по праву повинні були б стати музейними експонатами, проте досі знаходяться в схованках «хазяйновитих» громадян.

Звісно, що в таких умовах УМВС України в Житомирській області надзвичайно занепокоєне нелегальним володінням зброєю та можливістю її використання у злочинних цілях. Адже трапляються непоодинокі випадки, коли ні в чому не винні люди стають заручниками або ж жертвами таких горе-власників, на службі у яких зброя є засобом і поплічником у справах залякування, насильства і навіть найбільшого людського гріха – вбивства.

Як прокоментував в.о. начальника управління карного розшуку Віктор Бугіра: «З метою недопущення протиправних дій із використанням зброї працівниками УМВС України в області проводяться оперативно-профілактичні заходи по вилученню з незаконного обігу зброї та перевірці всіх легальних власників зброї, правил та умов її зберігання і використання.

Тільки в першій половині січня на території Житомирщини з незаконного обігу міліціонерами вилучено пістолет марки ТТ, саморобний вогнепальний пристрій у вигляді пістолету, обріз гвинтівки, карабін, дві гранати Ф-1, 49 запалів до них і 166 набоїв різного калібру: починаючи від пістолетів і навіть до автомата Калашникова».

6 січня в одному з сіл Брусилівського району правоохоронці встановили, що 41-річний непрацюючий чоловік у своєму будинку зберігав обріз з довжиною ствола 295 мм, калібру 7,62 мм. При детальній перевірці спеціалістами НДЕКЦ УМВС України в Житомирській області було підтверджено, що обріз придатний до стрільби та перероблений із заводського екземпляру п’ятизарядної, магазинної гвинтівки Мосіна. На ймовірно «темне» минуле цієї зброї вказує одна важлива деталь – стертий заводський номер.

Не менш цікавою «знахідкою» був і саморобний пістолет, який 8 січня в ході оперативно-розшукових заходів працівники міліції виявили у будинку непрацюючого жителя Любарського району.

Кому й для чого хлопець «змайстрував» цей самопал, який повноцінно можна зачислити до справжніх пістолетів (довжина ствола 23 см, калібр 5,6 мм) встановить слідство. А «народний умілець» тепер отримає достатньо часу, щоб набратися розуму і застосувати свої навики у «мирних» цілях.

Найбільший арсенал зброї знайшли працівники овруцького районного відділу міліції під час санкціонованого обшуку в жителя райцентру, який у своєму помешканні незаконно зберігав чималий арсенал зброї та боєприпасів, що за його словами, «повинен бути у кожного справжнього мисливця».

В озброєного «до зубів» чолов’яги вилучили пістолет марки ТТ 1935 року випуску, набої до нього в кількості 16 штук, карабін калібру 5,6 мм, дві гранати Ф-1, 49 запалів до них, набої калібру 5,6 мм в кількості 110 штук, 5 набоїв калібру 7,62 мм до гвинтівки, 6 набоїв калібру 5,45 мм до автомата АК-74 та 8 набоїв калібру 9 мм до пістолета Макарова.

Відносно затриманих громадян слідчими ОВС області порушено кримінальні справи за ознаками злочину, передбаченого ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами). Цією статтею передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Під час проведених заходів виявлені ряд порушень і серед громадян, які володіють зброєю на законних підставах. Тому не зайвим буде нагадати, що статтею 264 ККУ за недбале зберігання вогнепальної зброї або бойових припасів, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, передбачено обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.

Тож будьте обачними і обережними в поводженні зі зброєю, не наражайте на небезпеку своїх близьких та оточуючих.


Антон Сичевський,
ВЗГ УМВС України
в Житомирській області

 

Працівники міліції убезпечують жителів Житомирської області від озброєних земляків, фото-1
Працівники міліції убезпечують жителів Житомирської області від озброєних земляків, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...