• Головна
  • «Скільки чекати змін? Якщо чекати, то довго». На Житомирщині місцева влада разом з мешканцями зробили дитячий майданчик
Новини компаній
17:00, 9 квітня

«Скільки чекати змін? Якщо чекати, то довго». На Житомирщині місцева влада разом з мешканцями зробили дитячий майданчик

Новини компаній
«Скільки чекати змін? Якщо чекати, то довго». На Житомирщині місцева влада разом з мешканцями зробили дитячий майданчик, фото-1

Тепер в Іршанському дворі на Житомирщині красуються яскраві гойдалки, гірки та каруселі, а ще — розмальовані лавочки й клумби. Це сталося завдяки жителям двору, що зібралися, розчистили й пофарбували місце для дитячого майданчика. Місцева влада допомогла закупити ігровий комплекс.

ШоТам поспілкувалися з представницею місцевої влади та мешканців про те, як зміни в громаді починаються з дрібних кроків.

Господарі на своїй землі — не влада, а жителі

Зміни завжди починаються з малого. Заступниця голови Іршанської громади з питань діяльності виконавчих органів Галина Ширченко впевнена, що саме ініціатива мешканців — найважливіша річ. У їхній громаді батьки та небайдужі жителі двору минулого року зібралися, щоб зробити простір навколо себе кращим: розчистили двір, помалювали скати й шукали рішення, щоб діткам було де гратися. Побачивши таку ініціативу, із захватом доєдналася й місцева влада.

«Скільки чекати змін? Якщо чекати, то довго». На Житомирщині місцева влада разом з мешканцями зробили дитячий майданчик, фото-2

Працівники встановлюють новенький ігровий комплекс у дворі Іршанська. Фото: сайт Іршанської громади

Започаткувала такі зміни у своєму дворі жителька Іршанська Іванна Коваленко. Жінка запропонувала сусідам, у яких також є діти, відновити майданчик біля будинку.

«Діти наші сидять удома в ґаджетах. І щоб якось зацікавити їх виходити на вулицю, вирішили зробити щось новеньке — щоб дітям було де гратися, і взагалі була цікавість до вулиці», — розповідає Іванна.

Люди звернулися до своїх депутатів, написали заяву в селищну раду — так почалися перемовини. Місцева влада шукала варіанти ігрових майданчиків, пропонувала їх жителям, і в ході обговорень вони таки зійшлися на тому, що сподобався найбільше. Закупили, встановили, і тепер це гарне місце для дітей. Галина каже, що з виплатою були складнощі, адже є першочергові витрати, пов’язані з війною.

В Іршанській громаді 9 тисяч людей, і крім селища Іршанськ — центру громади — є ще 13 невеликих сіл, тож новини розходяться швидко. Галина додає: «Хочеться, щоб інші двори теж брали приклад».

«Скільки чекати змін? Якщо чекати, то довго». На Житомирщині місцева влада разом з мешканцями зробили дитячий майданчик, фото-3

Кольорові гірки й каруселі, які встановили у дворі Іршанська. Фото: сайт Іршанської громади

«Найбільше нас вразило, що люди зрозуміли, господарі в громаді — саме вони, а не селищний голова чи його заступники. Адже в нас демократичні вибори: сьогодні одні при владі, завтра люди вибирають інших. Але господарі на своїй території залишаються — це наші жителі, і коли вони починають турбуватися про щось, то бережливо ставляться до того, що роблять. І діток своїх виховують, і вчать», — вважає Галина Ширченко.

Щоб молодь побачила, що їхні ініціативи підтримують

Офіційно Іршанська громада почала функціонувати вже з січня 2021 року. Було багато планів, каже Галина, та не все вдалося реалізувати, бо спочатку настала пандемія, тоді повномасштабна війна. Та посадовиця вважає, що розвиватися треба — не можна стояти на місці. Ще до 2022 року робили конкурс на найкращу клумбу:

«Брали участь, наприклад, пенсіонери, які постійно доглядають свої двори. Ми ходили дивитися, подяки людям приносили, а за три найкращі двори дарували торти. Це начебто дрібниця, але ті люди, які роками доглядали за клумбами, аж тепер отримали подяки за свою роботу. Вони були вражені, посміхалися, й очі їхні світилися».

Можливо, випадок зі встановленням дитячого майданчика — теж дрібний, і на нього витратили невеликий бюджет. Та справа не в грошах:

«Суть у тому, щоб молодь повірила й побачила, що їхні ініціативи підтримують. Що це йде на користь не однієї людини — для її особистих потреб, а для всіх. Можливо, потім ця молодь піде у владу й буде продовжувати робити гарні справи. Я вірю в наше майбутнє».

Бо маленькі кроки щодня стають змінами, а зміни починаються з кожного з нас:

«Сьогодні ми приберемо в хаті, завтра розчистимо свій двір, післязавтра в лісі сміття позбираємо. Почнемо змінювати свій населений пункт, свою громаду й розчистимо Україну».

«Скільки чекати змін? Якщо чекати, то довго». На Житомирщині місцева влада разом з мешканцями зробили дитячий майданчик, фото-4

Імпровізовані квітники, які зробили місцеві жителі в Іршанську. Фото: сайт Іршанської громади

Не треба боятися — треба брати й робити

Посадовиця вважає, що між громадськістю та владою має бути діалог. Каже, що вони готові й до конструктивної критики.

«Не треба нічого боятися — треба просто брати й робити. А там, де ми можемо — ми підтримуємо. Звісно, є певні обмеження, бо триває війна», — каже Галина.

Для посадовиці найважливіше донести людям, що аби щось змінилося, треба працювати разом і йти до мети:

«У нас люди, коли йдуть до виборчої дільниці, сподіваються, що прийде чарівник, який змахне чарівною паличкою чи скаже чарівне слово, і в нас усім стане добре жити. Але ж, щоб щось змінилося, нам усім треба усвідомити це й щось для цього робити. Колись східного мудреця запитали: “Скільки чекати змін?”. А він відповів: “Якщо чекати, то довго”».

Але в Іршанській громаді не чекають — уже цієї весни облаштують ще три нові дитячі майданчики.

«Скільки чекати змін? Якщо чекати, то довго». На Житомирщині місцева влада разом з мешканцями зробили дитячий майданчик, фото-5

https://shotam.info/na-zhytomyrshchyni-mistseva-vlada-razom-z-meshkantsiamy-zrobyly-dytiachyy-maydanchyk/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...