21:00, 29 квітня
Надійне джерело
У Житомирі викладачка відтворила атмосферу стародавніх українських традицій
Коли приходить весна і пробуджується природа, відроджується життя і надходять Великодні свята. Кожна писанка – це маленький всесвіт. Історія писанок як символу весняного відродження природи сягає у сиву давнину і пов’язана з ритуалом весняного відродження землі.
Інформує Житомирський медичний інститут.
Яким чином звичайне куряче яйце перетворюється у дивовижну красу? Коли до нього торкається рука людини, пташине яйце, розписане мініатюрними візерунками, перетворюється на оберіг - писанку.
Писанка походить від слова "писати", та означає прикрашати орнаментом.
«Писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси; вони мають дохристиянське походження і зародилися в язичницьку давнину. Писанка, згідно звіруваннями, є джерелом зародження життя, початком Всесвіту.
Викладач історії Олександра Чорнописька відтворила атмосферу стародавніх українських традицій для студентів та викладачів закладу на майстер-класі “Автентична писанка”, що відбувся 25 квітня в Житомирському медичному інституті», - йдеться в повідомленні.
Учасники майстер-класу познайомились з історією писанки,значеннями закодованих символів, навчилися розписувати писанки використовуючи традиційні орнаменти.
По завершенню майстер-класу кожен учасник отримав свій власний витвір — писанку-оберіг.
«Щиро вдячні пані Олександрі за незабутній досвід, знання та глибину занурення у світ української писанки! Такі заходи дають можливість доторкнутися до народної культури, побуту українців, віднайти в собі нові творчі поривання та поспілкуватися в неформальній творчій атмосфері», - зазначають в медінституті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:53
20 листопада
20:22
18 листопада
18:18
18 листопада
16:10
18 листопада
12:36
18 листопада
Оголошення
19:13, Вчора
19:13, Вчора
16:57, 14 листопада
19:13, Вчора
19:13, Вчора
live comments feed...