16:30, 3 травня
Надійне джерело
На Житомирщині почастішали напади диких тварин: чоловік розповів, як лякав вовка
Почастішали напади диких тварин на господарства жителів Житомирщини. Страждають жителі сіл, дачних кооперативів, садових товариств.
Звірі біжать у пошуках їжі. Фахівці констатують збільшення кількості диких тварин. Частими "гостями" людських городів стали не тільки зайці та кабани, а й лосі, та козулі. А домашні тварини стають жертвами вовків та лисиць.
За останній рік на Житомирщині збільшилась кількість диких тварин, в тому числі й хижаків. Наприклад, вовків та лисиць стало більше на 40 %, а копитних тварин побільшало відсотків на 10. Про це у коментарі газеті "Ехо" повідомив Олександр Шульга, головний спеціаліст відділу мисливського господарства, полювання та рекреації Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
Зображення створені за допомогою штучного інтелекту. designer.microsoft.com
"Що стосується копитних тварин: лось, благородний олень, плямистий олень, козуля, лань, кабан та інші, то минулого року в області їх нараховувалось 26,5 тисяч, а тепер стало 30,4 тисячі. Кількість лисиць теж виросла з минулого року з 3358 до 4513 голів, вовків - з 138 до 212-ти, тобто більше, ніж на 40 відсотків", - розповів Олександр Шульга.
За словами фахівця, збільшення кількості тварин - це, безумовно, позитивний момент. У країнах Європи, наприклад, оленів, зайців та інших тварин можна зустріти прямо на вулицях міст. Ми ще до такого не звикли. І якщо побачити оленя чи лося в себе на городі - це приємна екзотика, то зустріти в курятнику лисицю - не дуже приємно. Адже господарства часто страждають від непроханих гостей. Лисиці можуть викрадати домашню птицю. Відомими є випадки, коли вовки нападали на худобу. Проте Олександр Шульга заспокоює: кількість диких тварин у наших лісових та польових угіддях не є ні критичною, ні загрозливою.
Тут громадянам потрібно розуміти особливості життя тварин. Якщо город знаходиться близько біля лісу, то, природньо, є небезпека, що в ньому похазяйнує звірина. Хоча вони можуть навідатись і до городу, який знаходиться далеченько від місця свого звичного перебування. Ліс - це територія, де живуть звірі, вони вільно там пересуваються, а в пошуках їжі можуть долати десятки кілометрів. І якщо на їхньому шляху трапляються городи з наприклад кукурудзою, буряками чи капустою, то тварини, звісно, ними поласують. Тобто причина тут не в збільшенні кількості тварин, а в тому, що город знаходиться близько до лісу і не огороджений.
А ось перевищення допустимої кількості лисиць призводить до розповсюдження тяжких хвороб, які дикі звірі передають домашнім тваринам. Серед яких і смертельні. Наприклад, захворювання фавус (парша), яке може призвести до смерті домашніх тварин, а також передається людині. Це і сумнозвісний стригучий лишай. І, звісно, сказ, випадки якого почастішали. Це найнебезпечніша хвороба, яка є смертельною. Сказом від хворої тварини може заразитися і людина. Якщо їй одразу не ввести спеціальну сироватку, людина помре.
Раніше сайт 0412.ua розповідав, де на Житомирщині працюють центри антирабічної допомоги - сюди можна звернутися при укусі скажених тварин та вакцинуватись.
Лісівники моніторять ситуацію з чисельністю тварин, які можуть переносити небезпечні хвороби.
Як повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області, минулого року виявлено 73 домашні тварини, хворі на сказ, а в першому кварталі цього року - вже 17 хворих тварин. Фахівці нагадують про необхідність імунізації домашніх тварин від сказу. Проводять спеціалісти і пероральну імунізацію диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Але якщо до війни це робилося за допомогою авіації, то тепер - вручну.
А жителі області тим часом розповідають свої історії зустрічі з дикими тваринами. Наприклад, жителька Житомирщини Раїса Савчук розповіла журналістці газети "Ехо", що на дачному масиві між селами Степок і Яроповичі дикі тварини восени поїли весь урожай, який виростили дачники. І навесні продовжують свої набіги.
"Лосі, козулі, кабани, зайці постійно забігають на дачі. Дачники кажуть, що бачили вовків і навіть рись. Дикі звірі восени поїли на городах все що могли: буряк, моркву, перець, зелень... А зараз вже поїли все листя полуниці, яка тільки почала цвісти", - розповідає пані Раїса.
Дачники бідкаються, що тепер немає сенсу щось вирощувати або ж потрібно обносити городи парканом.
У селі Молочки Бердичівського району, як розповідають місцеві жителі, з’явилися вовки. Раніше там їх, кажуть, не було. Місцевий житель Олександр Шиманський розповів, як здалеку минулого року побачив, що начебто якийсь собака на пасовищі рве його овець.
"Я підійшов дуже близько - метрів, мабуть, на 40. Бачу, що це не собака, а вовк - сірий, здоровенний, морда така продовгувата, хвіст довгий. Мені стало моторошно, але я почав вовка лякати: свистіти, кричати... На той момент вовк встиг розірвати одну вівцю, другу задушив, а тушу третьої протягнув більш ніж 100 метрів і кинув. Мабуть, я йому завадив. Розумієте, я раніше вовків бачив тільки по телевізору, тому для мене це був шок..." - цитує чоловіка газета "Ехо".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:03
Вчора
17:53
20 листопада
Оголошення
10:11, 19 листопада
2
08:32, 9 листопада
10:44, 14 листопада
8
15:09, 14 листопада
16:15, 16 листопада
13
live comments feed...