• Головна
  • У Малині презентували книгу “Як козаки Кавказ воювали. Щоденник сотника Устима”
презентація
09:09, 16 вересня 2013 р.

У Малині презентували книгу “Як козаки Кавказ воювали. Щоденник сотника Устима”

презентація

14 вересня у у Малинській центральній районній бібліотеці відбулась презентація біографічно-історичної книги “Як козаки Кавказ воювали. 

Про це повідомляє ІнфоМалин.

Щоденник сотника Устима”. Автор – Валерій Бобрович, відомий також як полковник УНСО Устим, який на чолі загону українських добровольців воював у дев’яностих роках минулого сторіччя за територіальну цілісність Грузії.

На презентації окрім автора були також присутні Голова Житомирської областної Організаціх УНА-УНСО Ярослав Лагнюк та поручник УНСО Валерій Пальчик. Дана книга по своїй суті є унікальною, адже «це не звичайні кабінетні мемуари, а справжня хроніка війни». Це розповідь про українських добровольців із УНСО, які на початку 90-х років минулого століття допомагали грузинському народу відстоювати свою незалежність, а одночасно і рятувати честь своєї нації.

Це спогади та бачення автора – безпосереднього учасника тих кривавих подій.

«1993 року українські націоналісти активно підтримували Грузію в її боротьбі за незалежність та територіальну цілісність. До цього можна поставитись по-різному. Можна захоплюватись героїзмом наших хлопців, можна їх засуджувати, але не можна лишатися байдужими», – саме з цих слів розпочинається книга.

Вона була видана восени 2009 року і, потрапивши на полиці книгарень, відразу викликала неоднозначну реакцію. Невиправдану цікавість до особи її автора – Валерія Бобровича – виявляла і Служба Безпеки України, висловлюючи претензії в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Подібна тенденція є закликом українському народу забути свою історію, боротьбу за власну свободу. Але невже задля якоїсь толерантності ми повинні викреслювати ці події з нашої історії? На початку 90-х років, коли розпочався збройний конфлікт між Росією і Грузією, український уряд побоявся висловити офіційну позицію, весь час оглядаючись назад – на Росію.

Попри це, знайшлися українські добровольці, які підтримали Грузію в боротьбі проти нашого спільного ворога – Росії, цим самим забезпечивши собі «теплий прийом» українськими спецслужбами після повернення.

Логічним завершенням презентації став виступ автора книги Валерія Бобровича, в якому він з твердою і оптимістичною ноткою в голосі заявив, що «ми не хохли – ми нащадки тих, перед ким в страху здригалася Варшава…». Після виступу всі бажаючі могли придбати книги і особисто поспілкуватися з автором.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...