Новини компаній
10:50, 28 вересня
Що краще: книга чи фільм?
Новини компаній
Якісна література робить наше життя значно кращим. З появою кіно інтенсивність взаємодії мистецтва з масами стала вищою. Екранізація зробила літературу більш доступною для широкого загалу. Зазвичай глядачів більше, ніж читачів, але що ж краще книга чи фільм, знятий за літературним твором? Думки розділилися: ті, в кого візуальне сприйняття розвинене більше, виступають за видовищні екранізації, особливо, якщо знімають іншу історичну епоху.
Книголюби віддають перевагу друкованим творам. Вони багато в чому праві, читання розвиває уяву, фантазію, покращує пам’ять й концентрацію уваги. Прочитане – це інформація, яка безпосередньо передана автором читачеві, а фільм – це те, як побачив книгу режисер. Інтернет-магазин БукШеф задовольнить потреби читачів та глядачів, які вирішили перечитати екранізовані шедеври.
Популярні книги й Голлівуд
Екранізація улюблених творів стає справжнім святом. Художня література активно впроваджується в кінематографі, здійснюючи на глядача емоційний вплив, закріплений на всіх органах сприйняття.
Однією з найбільш вагомих в кіноіндустрії подій стало відтворення на екрані книги М. Мітчелл «Звіяні вітром». Фільм відразу після виходу набрав шаленої популярності. Глядачів не лякало, що стрічка довша, ніж стандартні фільми, кінотеатри були заповнені. Книгу досить точно перенесли на екран, хоч деякі розбіжності й траплялися. Наприклад, сценаристи зменшили кількість дітей головної героїні, але основна сюжетна лінія зовсім не постраждала. Кларк Гейбл та Вів’єн Лі перетворилися на справжніх зірок Голлівуду.
Ще один кінематографічний шедевр – екранізація роману М. П’юзо «Хрещений батько». Картина і її продовження зібрали велику касу, глядачі були в захваті. Акторам М. Брандо та Аль Пачіно стрічка принесла неймовірну популярність. Обидва фільми дивиться кожне нове покоління глядачів, стрічки стали важливою цеглинкою у формуванні особистості сучасної людини.
Кіно може зробити широко відомим зовсім непомітний твір. Так, невеличке оповідання Д. Дюмор’є «Птахи» було покладено в основу знаменитого фільму А. Хічкока.
Екранізація українських книжок
Українська література може пишатися величезною кількістю екранізацій. І це не просто перенесенням книги на екран, а створенням кінострічок з прекрасною режисерською й операторською роботою. Найвідоміша української класика в кіно виглядає так.
І. Котляревський «Наталка-Полтавка» – твір написаний у 1819 р., перша стрічка І. Кавалерідзе вийшла у 1936 р., друга екранізація – 1978 р. В пізнішій версії Наталку зіграла неймовірна Н. Сумська, Возного – Л. Перфілов. Не забуваймо, що це фільм-опера, переглядаючи цю картину, ми почуємо М. Стеф’юк, яка співала арії Наталки й нашого золотого тенора А. Солов’яненко, що виконував партії Петра.
М. Старицький «За двома зайцями», 1883 р. Тут ціла історія, бо п’єса виросла з твору І. Нечуя-Левицького «На Кожум’яках». Спочатку драматичний твір був підписаний двома авторами. Старицький все узгодив з Іваном Семеновичем, залишилось листування. Режисером однойменного фільму (1961 р.) став В. Іванов, оператором – В. Іллєнко. Головні ролі зіграли О. Борисов, М. Криницина, М. Яковченко, Н. Копержинська. Після виходу на екран фільм був продубльований російською мовою. Довгий час вважалося, що українська версія була втрачена, не так давно її майже випадково знайшли у сховищі. Плівку відреставрували, і тепер глядачі можуть насолоджуватися оригіналом.
М. Коцюбинський «Тіні забутих предків» – повість написана у 1911 р. – екранізована С. Параджановим у 1964 р. Знімали у с. Криворівня Івано-Франківської області. І. Миколайчук геніально зіграв Івана, а Л. Кадочникова – Марічку. Актриса, що грала Палагну (Т. Бестаєва) стала справжнім секс-символом, адже є сцени, де вона знімалась оголеною, для пуританського радянського кінематографа це був просто прорив. На весь світ зазвучала пісня-веснянка «Вербова дощечка», яку Параджанов використав фоном до епізоду фільму.
Щоб порівняти фільм з книгою, заходьте в інтернет-магазин БукШеф, тут можна купити всі згадані твори. Магазин часто проводить акції на книги, розпродаж літератури та розіграші для покупців.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
18 грудня
Оголошення
18:52, 10 грудня
18:52, 10 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
live comments feed...