09:34, 25 вересня 2013 р.
Вандалізм на Житомирщині перейшов на дорожні знаки
Зігнути, розірвати, розмалювати та навіть…розстріляти – такої участі зазнають дорожні знаки в нашій області. Диву даєшся, яка ж все-таки різнобарвна фантазія в «нашого брата»… Одночасно назріває й питання: для чого?
По чім знаки?
У Службі автомобільних доріг в Житомирській області, яка виступає замовником усіх робіт на автошляхах державного та місцевого значення, розповіли, що для того, щоб встановити чи замінити дорожній знак необхідно витратитись не лише на сам знак, а й вкласти кошти безпосередньо на його встановлення.
Середня вартість встановлення одного дорожнього знака складає від двохсот гривень до трьох тисяч. План на рік зі встановлення та заміни дорожніх знаків вже виконали Андрушівський, Баранівський, Володар-Волинський, Коростенський, Народицький, Овруцький та Червоноармійський райавтодори. Усього до кінця року в Житомирській області планується встановити та замінити близько 5000 штук знаків різного призначення, - розповідає заступник начальника Служби автодоріг в області з безпеки руху Микола Завадський.
Ось ти який, знак дорожній…
Згідно зі стандартами, розмір щитів дорожніх знаків коливається від 105 на 70 см до 350 на 300 см. Для їх виготовлення використовується оцинкована сталь. Для зміцнення конструкції краї знака мають подвійний загин по периметру. Тильна сторона знака покривається антикорозійною фарбою сірого кольору. Товщина порошкового напилення 0,06 мм. Лицева ж частина знаків виготовлена з плівки високоінтенсивного класу, яка відповідає вимогам ГОСТу до світлоповертальних плівок.
За крадіжку дорожного знака можна отримати до трьох років в’язниці!
Не поодинокі випадки крадіжок та пошкоджень автодорожніх знаків караються Законом.
Такі правопорушення відносяться до Статті 194 КПК України (умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах). Карається такий злочин штрафом або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, виправними роботами на строк до двох років, або ж обмеженням чи, навіть позбавленням волі на строк до трьох років.
Післямова
Шкода, що не всі громадяни розуміють важливість встановлених дорожніх знаків, забуваючи, що це попередження дорожньо-транспортних пригод, а, отже, і травматизму для них же самих.
Чимало з нас звинувачують сусіда, молодь, а частіше «дорожників» за пошкоджені дорожні знаки, неприбране сміття на автошляхах, вибоїни, не цікавлячись про стан речей в дорожній галузі, відсутність належного фінансування та зношеність пенсіонерки-техніки. У той же час ми самі перевищуємо нормативну вагу транспортного засобу, чим «добиваємо» 30-тилітні дороги , нівечимо дорожні знаки, безсоромно смітимо..
Досить керуватися пережитками радянських часів, коли задля твого добробуту «дбали з «верху», досить чекати манни з неба та, насунувши зручніше рожеві окуляри, вірити , що «за нами обов’язково хтось прибере, полагодить, замінить…».
Це не зовсім просто, але доки громада не припинить відноситись до спільної власності, як до чужої, доки кожен з нас не навчиться цінуватиме державне, як своє власне, доки ми будемо нарікати на «он того» за свою ж «незручність та некомфортність», аж доти не заживемо хоч трішки, але краще.
Вже давно настав час самообслуговування, прийшла пора самим відстоювати свої інтереси та бути на цій землі думаючими господарями! Адже права й далі рухатися в «розстріляному» напрямку ми не маємо...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
18 грудня
Оголошення
20:31, 15 грудня
15:33, Сьогодні
15:33, Сьогодні
12:37, 16 грудня
12:37, 16 грудня
live comments feed...