• Головна
  • За зароблені на самогоні статки народні шинкарі відповідатимуть перед Фемідою
10:00, 18 лютого 2011 р.

За зароблені на самогоні статки народні шинкарі відповідатимуть перед Фемідою

Проблема «стійкості» та «непорушності» самогоноваріння на території Житомирщини, особливо в сільській місцевості, не може не викликати занепокоєння. Саме тому УМВС України в Житомирській області вживає ряд заходів щодо профілактики цього виду правопорушення, пияцтва та недопущення вчинення злочинів в стані алкогольного сп’яніння.

На жаль у зв’язку із тим, що у селах практично немає роботи і люди відчувають власну безвихідь, вони доволі часто не знаходять собі кращих розваг аніж розпиття оковитої. Проте виникає питання «Хіба, «заливши очі», життя стає без проблем?» Авжеж що ні. Але про це любителі міцних напоїв не задумуються, доти як в наслідок алкогольних «розваг» потрапляють на лаву підсудних або ж до медичного закладу.

Спиртні напої стимулюють агресивність та сприяють виплеску негативних емоцій. От і виходить, що найдрібніша суперечка на основі якихось незрозумілих неприязних стосунків, яку на тверезий розум можна було б легко вирішити мирно, призводить до непоправних трагедій.

Досить негативна роль у таких справах «відведена» так званим самогонщикам. Можливо, якби цих «підприємливих ділків» поменшало, то й схильність до пиятик у людей поступово пішла б на спад. Але поки, щоб досягнути цієї цілі міліціонери Житомирщини постійно «ведуть війну» з самогонщиками, які заробляють свої статки на чужих життях.

Нещодавно до Житомирського РВ УМВС України в Житомирській області надійшла оперативна інформація про те, що в одному з сіл району проживає жінка, яка займається виготовленням та збутом самогону.

Завітавши до неї «в гості» дільничний інспектор побачив «пречудову картину» - з самогонного апарату якраз накрапала «свіженька». Тож відвертітися «підприємиця» вже не могла.

За свідченнями односельчан, за гроші, зароблені від продажу самогону, жінка збудувала собі двоповерховий «будиночок». «Наживалася» вона на своїх же сусідах, які здебільшого зловживають спиртними напоями. Задля підтримання «азарту» та спокуси 49-річна самогонщиця за півлітра самогону правила всього лиш 12 гривень, хоча якість продукту викликає сумнів.

Під час огляду житла громадянки міліціонерами, у неї було вилучено 200 літрів самогонної закваски, дев’ять літрів самогону, який зберігався у сейфі «за сімома замками», та самогонний апарат, що якраз знаходився у дії.

За даним фактом було порушено кримінальну справу за ст. 203 (незаконне зайняття забороненими видами господарської діяльності) Кримінального кодексу України, що карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як прокоментував заступник начальника УМВС України в Житомирській області Валерій Марчевський: «Протягом лише останніх двох тижнів міліціонерами виявлено і задокументовано 23 факти виготовлення та збуту самогону, за які передбачено відповідальність згідно ст. 203 Кримінального кодексу України. В той же час до адміністративної відповідальності за порушення антиалкогольного законодавства притягнуто 906 осіб, з яких 211 - саме за виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення.

Загалом в ході проведення зазначених заходів з незаконного обігу вилучено 385 літрів горілки домашнього виготовлення, понад 2 тисячі літрів самогонної закваски для виготовлення самогону та 84 самогонні апарати. Міськими, районними судами та посадовими особами міськрайвідділів області на правопорушників накладено штрафів на загальну суму понад 16 тисяч гривень».

 
ВЗГ УМВС України
в Житомирській області

За зароблені на самогоні статки народні шинкарі відповідатимуть перед Фемідою, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...