
12:15, 24 лютого 2011 р.
У Житомирі книжка єднає народи
Житомирський обласний «Союз польської шляхти», спільно із житомирською загальноосвітньою середньою школою № 36, проведе акцію «Книжка єднає народи». Захід відбудеться в приміщенні школи о 13.00 годині в четвер 24 лютого в аудиторії Польської мови.
У акції братимуть участь директор, викладачі польської мови і учні школи, а також керівники молодіжної громадської організації «Союз польської шляхти», які передадуть в дар шкільній бібліотеці низку книжок. Зокрема, класиків польської дитячої літератури, перекладених на українську мову. Учасники заходу, діти і викладачі, отримають також подарунки – сувеніри «Союзу польської шляхти».
Бібліотечний фонд школи поповниться чудово ілюстрованим альбомом «Україна і Польща: єдність зброї крізь віки». Книжкою, яка фокусує увагу читачів на спільних польсько-українських перемогах в обороні Європи. Альбом руйнує викривлені міфи і стереотипи про «одвічну ворожнечу» та акцентує увагу читачів на бойовому братерстві поляків і українців. Електронним додатком до цієї книжки стане CD-колекція «Перша ілюстрована енциклопедія битв за Європу «Українсько-польське братерство зброї. Спільні перемоги в обороні Європи».
Із книжки та CD-колекції, юні читачі дізнаються про польсько-українське братерство зброї у битвах під Хотином (1621 та 1676 роках), Віднем (1683 році) і Варшавою (1920 році), а також про миротворчу місію спільного польсько-українського батальйону в Косово (2000 – 2007 років).
Шкільній бібліотеці також будуть подаровані добре ілюстровані українські переклади польської літератури для молодших діточок. Зокрема, твори Юліана Тувіма («Пташине радіо») і серія книжок Ґжеґожа Касдепке («Пригоди детектива Ниточки»), а також поезії варшавського священика Яна Твардовського («Гербарій» та «Ще одна молитва»).
Ян Твардовський надзвичайно зворушливо пише просту й неймовірно ніжну поезію про любов – до зеленої трави під ногами, до квіток та всього живого довкола. Він звертає увагу на літній дощ і осіннє листя, на холодний струмок і ягоди на узліссі. І в усьому цьому Божому творінні він бачить досконалість і любов Творця. Поезії Твардовського ніжно й ненав’язливо навчають дитину любові та вчать цінувати оточуюче середовище подароване людям Всевишнім.
Наталія Іщук-Костецька, голова «Союзу польської шляхти»:
Акція «Книжка єднає народи» не є одноразовим заходом. Навпаки, ми будемо розширювати співпрацю із навчальними закладами Житомирщини. В першу чергу тими, де вивчається польська мова.
Ми будемо працювати над тим, щоб і надалі поповнювати бібліотеки шкіл літературою, яка фокусує увагу на польсько-українській співпраці, а не ворожнечі. Ми виходимо із принципу, що «крапля камінь точить». І такими акціями ми прагнемо зробити тріщини у стіні історичного відчуження між польським та українським народами.
Масова свідомість житомирян засмічена стереотипами. Внесок польської шляхти у розвиток економіки, культури і системи освіти недооцінюється. Історичну правду принесли в жертву ідеології. Багато років польська шляхта була об’єктом інформаційної війни.
В результаті, у свідомості людей, вона асоціюється зі словами «загарбники, гнобителі, феодали». Це викривлений погляд на історичну реальність. Впевнена, польському дворянству більше пасують асоціації зі словами «шляхетність, мужність, честь та відповідальність». Це була гідна еліта нічим не гірша правлячих кіл будь-якої європейської держави.
Саме на це я би хотіла звернути особливу увагу.
Ми говоримо про освіту, в більш вузькому смислі про книжки. І в цьому контексті, я хотіла би сфокусувати увагу на тому, що свого часу польська шляхта, внесла неабиякий, в тому числі і матеріальний, внесок у розвиток освітньої, культурної і соціальної інфраструктури нашого краю.
Як голова «Союзу польської шляхти», я хочу ще раз особливо підкреслити – ми живемо в унікальному місті й регіоні. Тут перетинаються різні культури, цивілізації та релігії. Це місто за визначенням має бути зразком толерантності, міжнаціональної згоди й взаєморозуміння…
Житомир європейське місто – давайте будемо всією громадою розбирати ті перешкоди і барикади, які розділяють поляків та українців. Давайте усі ярлики, і суб’єктивні стереотипи минулого відправимо в музей історичної брехні.
Давайте знімемо з очей викривлені окуляри, які спотворюють дійсність. Реальність набагато цікавіша, яскравіша і різнобарвніша ніж чорно-білі історичні міфи і неправдива пропаганда.
Ми хочемо, щоб українські діти за допомогою книжок дізналися правду про історію польсько-українських відносин і отримали доступ до альтернативної інформації. Також ми хочемо сфокусувати увагу на загальнолюдських християнських цінностях, на ідеалах терпимості, європейської толерантності та любові.
Христос якось сказав своїм учням: «Пізнайте правду, і правда зробить вас вільними». Даруючи книжки дітям, ми хочемо сіяти в їхні душі зерна правди. Зерна духовності, любові і краси. І ми віримо, що з часом ці зерна дадуть свої рясні сходи. Ми віримо, що християнська любов, духовність і краса обов’язково врятують наш світ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:20
Вчора
09:00
14 квітня
ТОП новини
Оголошення
21:59, 12 квітня
11:50, 12 квітня
18:01, Сьогодні
98
live comments feed...