• Головна
  • Житомирський університет проведе міжнародну конференцію «У єдності сила»
конференція
12:25, 19 червня 2014 р.

Житомирський університет проведе міжнародну конференцію «У єдності сила»

конференція

20 червня 2014 року о 10.00 у конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбудеться відкриття міжнародної конференції «В єдності сила. Співпраця польсько-українська в переломних моментах історії та сучасність».

Організаторами наукового заходу міжнародного масштабу виступили: Міністерство зовнішніх справ Республіки Польща, Інститут історії НАН України, Житомирська громадська організація «Союз польської шляхти» та Житомирський державний університет імені Івана Франка.

Відкриє міжнародну конференцію «В єдності сила. Співпраця польсько-українська в переломних моментах історії та сучасність» ректор ЖДУ імені Івана Франка Петро Саух.

З вітальними словами до присутніх звернуться консул Республіки Польща Войцех Мрозовські, народний депутат України Володимир Ар’єв, голова Житомирської ОДА Сидір Кізін, заступник голови Житомирської міської ради Олександр Бочковський.

У конференції візьмуть участь вчені, видавці, громадські та політичні діячі Польщі та України. Серед учасників – президент Союзу польської шляхти Житомирщини Наталія Іщук, головний редактор часопису «Голос Полонії» Володимир Іщук, директор наукового видавництва «Епiстеме» академії Iгнатiанум у Краковi Кшиштоф Дуда, голова фундації «Свобода і Демократія» Міхал Дворчик, голова фундації «Полонія Рутенія» Роберт Чижевський. Українські дослідники представляють наукові школи Києва, Харкова, Житомира, Рівного та Львова.

Протягом двох днів, 20-21 червня, учасники міжнародної конференції працюватимуть за шістьма напрямами:

-​  «"За нашу і вашу свободу": спільні здобутки та втрати протягом ХVІ – першої половини ХХ ст.»;

-​ «Вплив "третіх сторін" на польсько-українські стосунки у ХVII – ХХІ ст.»;

-​  «Геополітичні концепції Міжмор’я і Балтсько-Чорноморського Союзу. Вплив концепції Є. Ґедройця та Ю. Мерошевського (журнал "Культура") на зовнішньополітичну стратегію Речі Посполитої після 1989 р.»;

-​  «Історія культури протесту, польський та український контекст (від "Солідарності", Перебудови, до Помаранчевої Революції і Євромайдану): форми, контексти, образи»;

-​ «Історична політика та політика пам’яті в Польщі та Україні»;

-​ «Комунікаційний простір мас-медіа (Інтернет, преса, телебачення) в Польщі та Україні: внутрішні проблеми та зовнішні виклики».

# # #

Організатори усвідомлюють складність політичної ситуації в країні. Проте своєю науковою діяльністю вчені та громадсько-політичні діячі долучаються до творення нового «проекту», який, без сумніву, приречений на успіх. Події останніх місяців в Україні спровокували нову хвилю дебатів довкола проблем національної та культурної ідентичності. Аналіз дискурсу ідентичності дає змогу розглядати різні рівні та виміри дискусій в українському та польському інтелектуальному просторі. Для переважної більшості суспільств, які мають за плечима непростий досвід комунізму, характерними є проблеми розрізненої національної пам’яті та суперечливого образу минулого.

Історія польсько-українських стосунків містить різні сторінки, які не завжди були безхмарними. Проте близькість історичних доль, тривалий та складний шлях до власної свободи, втілений у гаслі «За нашу і вашу свободу», не втрачає своєї актуальності. Водночас в історії польсько-українських взаємин було багато спільних перемог і позитивних сторінок. Зовнішньополітичні загрози, перед якими опинилася не лише Україна, а й частина східноєвропейських країн, потребують вироблення спільної тактики та стратегії і в питаннях майбутньої співпраці у всіх сферах життєдіяльності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #ЖДУ ім. Франка #конференція #міжнародна конференція #Польща #У єдності сила
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...