11:00, 12 липня 2011 р.
Новоград-волинський дитячий колектив „Ордана“ зачарував учасників свята Івана Купала своїм співом
Звягельський дитячий фольклорний колектив „Ордана“ відомий не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Нещодавно він повернувся з І-го Міжнародного свята фольклору „Світовид“, що проходило в Переяслав-Хмельницькому (Наддніпрянщина). Дирекція свята Івана Купала, яке традиційно готується в музеї архітектури і побуту в с.Пирогово, знаючи цей колектив запросила його до участі у святі.
Свято Івана Купала, яке відзначається в ніч з 6-го на 7-ме липня вважається найколоритнішим святом літа. Це свято об’єднує язичницькі і християнські традиції та кожного троку збирає своїх шанувальників та учасників у різних куточках України. Наймасовіше, із збереженням всіх українських традицій, це свято щороку відзначається у музеї народної архітектури та побуту в с.Пирогово. Звягельський колектив, на чолі із заслуженим працівником культури України Вірою Матвійчук, один із небагатьох, який пропагує народні традиції, український фольклор, тому є бажаним гостем та учасником різноманітних фестивалів, конкурсів, тощо.
Через складні погодні умови багато колективів не змогли взяти участь у задуманому театралізованому дійстві. Тому „Ордана“ була головним „стержнем“ усієї театралізованої програми. В Пирогово дівчата представили цикл купальських пісень, дозволивши тим самим слухачам зануритись в атмосферу нашої багатої самобутньої культури.
„В учасників „Ордани“ залишились найкращі враження від побаченого, бо все дійство в Пирогово відбувалось в найкращих національних традиціях. Склад „Ордани“, - молоді красиві, голосисті дівчата, які зачарували глядачів справжнім живим, чистим „чорноземним“ звуком. Участь у святі брав найстарший склад „Ордани“ – 10 чоловік. Фінансування поїздки здійснювалось за рахунок батьків та спонсорів. Багато телевізійних каналів зацікавились колективом, а організатор свята Зоя Босик сказала „ну, дівчата, виступи за кордоном вам забезпечені“, із захопленням розповідає Віра Юріївна.
Учасників свята Івана Купала ознайомили із стародавніми язичницькими обрядами, пов’язаними з водою, вогнем і травами. Всі поціновувачі древніх традицій могли взяти участь у плетінні вінків, розпалюванні багаття, утопленні „Купала“ в ставку, пошуках квітки папороті, тощо. Головною розвагою вечора були стрибки через багаття.
Прийнято вважати, що купальська ніч найкоротша. За повір ям, опівночі папороть розквітає на кілька миттєвостей вогненно-червоним кольором. Стародавні вірили, що ті, хто знайшли магічну квітку зможуть вгадувати майбутнє. Крім народних гулянь, в цю ніч незаміжні дівчата займаються гаданням на букетах і пускають в річку вінки із запаленими свічками, щоб знайти судженого. Апогеєм свята стали катання вогненних коліс, що символізують сонце і стрибки через багаття.
Тетяна Ковалетова
Відділ інформації та зв’язків із громадськістю міської ради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
18 грудня
Оголошення
18:52, 10 грудня
18:52, 10 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
live comments feed...