• Головна
  • Щоб зустрічі Нового року в Житомирі не затьмарилися гіркотою пожежі - дотримуйтесь правил
звернення
10:37, 23 грудня 2014 р.

Щоб зустрічі Нового року в Житомирі не затьмарилися гіркотою пожежі - дотримуйтесь правил

звернення

Рятувальники нагадують правила безпеки під час святкування новорічних свят.

Уся країна в очікуванні найулюбленішого дитячого свята Нового року. Вже зовсім скоро з усіх куточків наших міст чи сіл, ми будемо чути гучні вибухи петард та хлопавок, феєрверків та салютів. Проте часто трапляється так, що новорічне свято може затьмарити лихо. Зазвичай це спричиняє банальна людська недбалість.

– При купівлі піротехнічних виробів обов'язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі, – нагадує начальник Управління ДСНС у Житомирській області Ігор Нікітчук. – Якщо немає інформації щодо використання – то виріб є не сертифікованим, тому користуватися ним небезпечно. Перевірте термін зберігання виробу, його встановлює сам виробник, і ніхто не має права цей термін продовжити. Упаковка піротехнічних засобів ні в якому разі не має бути пошкоджена. Якщо вона має якісь зримі ушкодження – ні в якому разі не використовуйте ці засоби.

Також головний рятувальник області радить окрему увагу приділяти дітям. Підростаюче покоління завжди шукає нових гострих вражень. Інколи така цікавість є абсолютно неоправданою. Особливо, коли можна нанести шкоди не лише своєму здоров’ю, а й оточуючим. Тому батькам треба розповідати дітям правила безпечної поведінки, приділяти їм більше уваги.

Старим, добрим та незмінним атрибутом святкування Нового року залишаються бенгальські вогні. Попри те, що вони здаються абсолютно безпечними – іскра від вогню може потрапити на легкозаймисті речі. Внаслідок чого можна не лише зіпсувати улюблений одяг, а і отримати опіки шкіри.

– Ніколи не запалюйте піротехніку в приміщенні, вийдіть для цього на відкриту місцевість, – продовжує Ігор Нікітчук. – Прослідкуйте, куди направлена ракета або петарда, чи немає поблизу великого скупчення людей і споруд, які відносяться до категорії вибухонебезпечних.

Відповідально поставтесь і до прикрашання новорічної красуні. Розташовувати ялинку треба подалі від джерел відкритого вогню та опалювальних приладів. Не можна прикрашати її свічками та бенгальськими вогнями, особливо в поєднанні з ватним «снігом» і паперовими іграшками. Причиною пожежі може стати проста гірлянда, якщо вона підключена до електромережі у нестандартний спосіб. Загрозу становить також електричний струм. Незайве нагадати, що ілюмінація на ялинці та інші електроприлади не мають бути легкодоступними для дітей. Залишаючи будинок чи лягаючи спати, вимикайте електричні гірлянди. В разі несправності електромережі або у разі, якщо поряд із ялинкою розташовані легкозаймисті речі чи матеріали, за невеликий проміжок часу вигоріти може вся квартира.

Не жартуйте з піротехнічними засобами! Дотримуйтеся правил пожежної безпеки і нехай свята будуть безпечними! Веселих свят.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Рятувальники #новий рік #пожежі #техніка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...