19:55, 25 січня 2015 р.

Легалізація – що це?

Термін «легалізація» синонім слова достовірний, тобто затверджений юридичним суб’єктом. А консульська легалізація являє собою процес затвердження документів, нормативних актів, навіть штампів та підписів. Легалізації підлягають ті нормативні документи, які будуть представлені за кордоном. Якщо у законодавстві іноземної держави не йдеться про цю процедуру її відміняють. У більшості випадків легалізацію не уникнути, тому треба пройти чотири етапи її розв’язання.

  • Копії засвідчують нотаріально. Стосується це тих документів, які потребують подібне узаконення.

  • Далі легалізацію проходять у Міністерстві юстиції. Тут у фізичної особи мають бути засвідчені у нотаріуса копії, які були зроблені на першому етапі.

  • На третьому етапі треба звернутися до Міністерства закордонних справ.

  • На останньому етапі особа повинна звернутися до консульства в Україні тієї країни, де мають бути представлені документи.

Кожна країна проводить легалізацію згідно свого законодавства, тому може відрізнятися. У одному консульстві документи допускаються до процедури разом з юридично затвердженим перекладом. Друге консульство вимагає узаконення, як документа, так і його перекладу.

Згідно українського законодавства процедурі легалізації не підлягають документальні акти, які були видані іншою державою. Якщо виявилась подібна ситуація, тоді треба звертатися до іноземного консульства на території України або до Департаменту консульської служби МЗС.

Легалізація – складний юридичний процес с купою нюансів та потайних аспектів. Щоб процедура пройшла без проблем, треба звернутися до юриста, якій по полицям розповість основні аспекти проведення легалізації в Україні, підкаже, де знаходяться консульства, графік їх роботи. Поміч юриста прискорить процес легалізації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...