11:48, 19 лютого 2015 р.
Житель Житомира готовий назавжди полетіти на Марс
Цього року з сотні осіб, які погодилися полетіти на Марс, відберуть 24. Якщо все піде за планом, саме їм належить заснувати першу колонію на Червоній планеті.
Квиток в один кінець
Після того, як компанія Mars One оголосила, що хоче відправити людей на Марс, відгукнулося більше 200 тисяч охочих. Усі вони обізнані, що це квиток в один кінець: капсула доставить людей на планету, але назад полетіти буде неможливо, адже на Марсі немає космодрому. Графік такий: у 2018 році на планету відправлять космоліт, який доставить на поверхню обладнання, деталі для житлових модулів, сонячні батареї і т. Д. Від успіху цієї місії залежить подальша доля проекту. Якщо політ пройде вдало, в 2024 році на Марс вирушить перша четвірка колоністів. Інші п'ять четвірок відправлятимуть слідом за ними кожні два роки.
Сотні відчайдухів
З 200 тисяч анкет компанія Mars One після співбесід та вивчення медичних показників відібрала 100 осіб, які потенційно годяться на роль астронавтів. Серед них один українець - 26-річний інженер Сергій Якимів з Житомира. Цього року його та інших претендентів перевірять на психологічну сумісність і можливість працювати і жити довгий час разом у замкнутому просторі. Тільки політ до Марса займе близько семи місяців.
Наша людина на Марсі
Сергій розповів, що поки не знайомий з майбутніми колегами і навіть не знає, де їх будуть тренувати: «Можливо, в Штатах чи Європі. Поки нас перевіряли як кандидатів індивідуально, а тепер перевірять нашу здатність працювати в команді ».
До проекту він ставиться серйозно: «Я вважаю, що підходжу для місії по всіх параметрах: у мене є мотивація, деякі знання і досвід, непогана фізична підготовка. Якби не був упевнений в успіху, я б не брав участі. Батьки раді, що здійсниться моя мрія, але переживають, що більше не побачать своє чадо».
Про космос він справді мріє давно. Сергій - випускник Національного технічного університету (КПІ), а його спеціальність - управління літальними апаратами. Ще він три роки пропрацював в Інституті космічних досліджень.
Дослідження Массачусетського технологічного інституту показало, що, використовуючи сучасні технології, колоністи навряд чи проживуть на Марсі більше 68 днів. «Всі ці дослідження побудовані на допущенні, що ми туди прилетіли і нічого не виробляємо, тільки використовуємо. Є випадки, коли не треба прислухатися до чужих порад і прогнозів», - каже Сергій.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:08
28 грудня
20:05
28 грудня
ТОП новини
Оголошення
15:36, 24 грудня
13:40, 27 грудня
live comments feed...