стандарти
12:10, 20 лютого 2015 р.
Вільно користуватись Інтернетом та телефонами можуть засуджені в колоніях Житомирщини
стандарти
З метою приведення кримінально-виконавчого законодавства України у відповідність до Конституції України та положень міжнародних угод, які є частиною національного законодавства, щодо дотримання прав і свобод засуджених осіб, умов їх перебування під час відбування кримінальних покарань, пов’язаних з обмеженням та позбавленням волі в закладах пенітенціарної системи України, Верховною Радою України було ухвалено Закон «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів».
Даним законодавчим актом внесені суттєві зміни до низки статей Кримінально-виконавчого кодексу України, відповідно до яких конкретизуються права засуджених (на працю, відпочинок, пенсійне забезпечення, гуманне ставлення, зокрема, забороняється безпідставне примусове переривання сну засуджених у нічний час, в тому числі виключно для здійснення перевірки наявності засуджених), обов’язки засуджених, порядок та умови відбування покарання засуджених до різних видів покарань, порядок та умови надання медичної допомоги та ін.
У свою чергу це зумовило приведення Кабінетом Міністрів України деяких нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. Так, зокрема, з метою врегулювання порядку виконання та відбування кримінальних покарань у виді арешту, обмеження волі, позбавлення волі на певний строк та довічного позбавлення волі наказом Міністерством юстиції України були затверджені Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, які набули чинності з 23 січня 2015 року.
Оскільки це основний документ, який регламентує щоденну діяльність установ виконання покарань, адміністраціями виправних установ Житомирської області на даний час проводиться роз’яснювальна робота серед засуджених, метою якої є ознайомлення кожного, хто перебуває в місцях позбавлення волі, зі своїми правами та обов’язками.
У бібліотеках установ є роздруковані примірники Правил, витяги з них розміщені на стендах наочної інформації в гуртожитках та інших місцях масового перебування засуджених. Начальниками відділень соціально-психологічної служби під час щоденних інформаційних годин із засудженими відділення доводяться положення Правил, а у разі необхідності надаються відповідні роз’яснення.
Окремі положення Закону України «Про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо адаптації правового статусу засудженого до європейських стандартів» та Правил внутрішнього розпорядку УВП викликали певний резонанс у суспільстві, адже відповідно до цих документів передбачається користування засудженими Глобальною мережею Інтернет та здійснення телефонних розмов у межах рухомого (мобільного) зв’язку.
В усіх виправних колоніях Житомирської області вже обладнані спеціальні комп’ютерні класи з метою реалізації права засуджених на користування Глобальною мережею Інтернет у вільний від роботи час, це не стосується часу для приймання їжі та безперервного сну. Оплата послуг за користування глобальною мережею Інтернет здійснюється засудженими з особистих коштів. У комп’ютерних класах в обов’язковому порядку блокується доступ до послуг електронної пошти, соціальних мереж, а також сайтів, що пропагують жорстокість, насильство, еротичного або порнографічного змісту.
На сьогоднішній день в усіх установах області у засуджених є технічна можливість для телефонних переговорів як таксофонами, так і мобільними телефонами, що знаходяться на обліках установ у спеціально відведених приміщеннях. Телефонні розмови проводяться за рахунок засудженого і під контролем представника адміністрації.
Правила внутрішнього розпорядку УВП визначають повсякчасну діяльність установ, порядок відбування покарання засудженими від моменту прибуття в установу до їх звільнення. Прийом засуджених в установу виконання покарань проводиться спеціальною комісією під наглядом начальника установи. Процедура прийому передбачає повний обшук засудженого, знайдені під час обшуку заборонені предмети вилучаються та передаються на склад установи. Під час прийому проводиться також медогляд, результати якого зазначаються в особистій медичній картці засудженого.
Протягом 3 діб з моменту прибуття засудженого в установу його родичам відправляється письмова заява, в якій зазначається місцезнаходження установи, повідомляється про права засудженого на переписку, отримання посилок, передач, бандеролей, побачення та телефонні розмови. В кожній установі неухильно виконується розпорядок дня.
Правилами суттєво змінено перелік предметів, виробів і речовин, зберігання і використання яких засудженими заборонено. Зокрема, заборонене користування будь-якою теле-, радіо-, аудіо- та відеоапаратурою, за винятком телевізорів та DVD-програвачів, встановлених по одному на відділення соціально-психологічної служби або на жилу секцію гуртожитку.
Заборонені для користування засудженими радіоелектронні засоби, призначені для передавання чи приймання радіосигналів (радіостанції, мобільні телефони та зарядні пристрої до них, SIM-картки, скетч-картки поповнення рахунку мобільного зв’язку, пейджери тощо), друкарські машинки, розмножувальні прилади, комп’ютерна техніка.
Засудженим, які відбувають покарання у виправному центрі, дозволяється мати при собі портативний персональний комп’ютер та аксесуари до них, мобільний телефон, зареєстрований в черговій частині установи.
Новими Правилами внутрішнього розпорядку детально регламентовано порядок відвідування установ з метою ознайомлення з умовами тримання та праці засуджених, проведення концертів, виступів, богослужінь тощо, спілкування (побачення) із засудженими, їх фото- і відеозйомки, а також ознайомлення з умовами праці персоналу та функціонуванням об’єктів установ виконання покарань.
Адміністрація установ виконання покарань Житомирської області завжди відкрита для представників громадськості та засобів масової інформації. Результат цієї співпраці – 1600 матеріалів у регіональних та центральних ЗМІ протягом 2014 року, переважаюча більшість яких стосувалась повсякденної діяльності УВП області.
Матеріали телесюжетів, репортажів та радіопередач знайомили громадськість з соціально-виховною та психологічною роботою із засудженими, створенням умов для відправлення засудженими релігійних обрядів спільно з представниками різних конфесій та залучення священнослужителів до виховної роботи із ними, заходами по поліпшенню комунально-побутових умов в УВП області та медико-санітарного забезпечення.
У ЗМІ завжди оперативно з’являється інформації про припинення спроб доставки на територію УВП області заборонених для використання засудженими і ув’язненими предметів та речовин.
Упродовж минулого та з початку поточного року на телебаченні, сторінках газет та в мережі Інтернет виходили матеріали про залучення засуджених до суспільно-корисної праці та функціонування підприємств УВП, зокрема про надання посильної допомоги підрозділам Збройних Сил України, які несуть службу у зоні проведення антитерористичної операції.
Впевнений, що і надалі робота установ виконання покарань Житомирської області буде максимально прозорою для суспільства, а чітка регламентація їх діяльності, визначена у Правилах внутрішнього розпорядку, сприятиме залученню громадськості до процесу виправлення і ресоціалізації засуджених та здійснення контролю за дотриманням прав засуджених під час виконання кримінальних покарань.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:08
28 грудня
20:05
28 грудня
ТОП новини
Оголошення
17:49, 26 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
17:49, 26 грудня
09:15, 17 грудня
live comments feed...