14:42, 24 лютого 2015 р.
На Житомирщині налічується 1242 найпростіших укриття
Такі цифри були оголошені керівництвом Житомирської області під час селекторного засідання, де посадовці звітувалися стосовно виконання рішень Уряду щодо вдосконалення територіальних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту. 23 лютого керівництво ДСНС України заслуховувало Житомирську та Дніпропетровську області.
Як доповів заступник голови Житомирської ОДА – керівник апарату адміністрації Вячеслав Поліщук, станом на 18 лютого перевірено 561 захисну споруду (100% від запланованого), з яких 68 сховищ та 493 протирадіаційних укриттів. За результатами перевірок 23 од. (4%) визнано готовими, 377 од. (67%) – обмежено готовими та 161 од. (29%) – неготові.
В області нараховується 46 тисяч підвальних приміщень. Серед них взято на облік 1242 найпростіших укриття загальною місткістю 582095 чоловік, що можуть бути використані для укриття населення від дії засобів ураження в особливий період та при виникненні надзвичайних ситуацій. Зараз активно продовжується робота по їх перевірці та приведенню в готовність.
«У цілодобовому режимі працює Консультаційний центру Управління ДСНС у Житомирській області та щодня на ринках і біля торгівельних центрів міста – пересувний консультаційний пункт. Тут населення може отримати кваліфіковану від рятувальників, представників Червоного хреста та навчально-методичного центру Житомирської області інформаційно-просвітницьку допомогу та практичне навчання з питань цивільного захисту, надання першої медичної допомоги, використання індивідуальних засобів захисту органів дихання тощо», – повідомив Вячеслав Поліщук.
В умовах сьогодення особлива увага зосереджена на роботі з населенням. Як уже неодноразово висвітлювалось у ЗМІ, зараз у навчально-виховних закладах та трудових колективах області працівниками ДСНС, цивільного захисту органів влади спільно з фахівцями-вибухотехніками УМВС проводяться лекції з відеосупроводом та додаткові практичні навчання з питань евакуації з приміщень та дій у випадку надзвичайних ситуацій і терористичних проявів. Надана методична допомога навчально-виховним закладам області.
Крім того фахівці ретельно приводять в належний стан захисні споруди для можливого укриття населення. В області перебуває на обліку 1180 захисних споруд цивільного захисту, з них 127 сховищ та 1053 протирадіаційних укриттів. Відповідно до спільного графіку вже перевірено 531 захисну споруду. З них готові до використання – 9 сховищ, 11 – протирадіаційні укриття, обмежено готові – 23 сховища, 336 – протирадіаційні укриття, не готові – 27 сховищ й 125 – протирадіаційні укриття.
«Продовжується робота з вимушеними переселенцями. Так, їхня загальна кількість станом на 17 лютого становить 6845 осіб, у тому числі 1855 дітей, пенсіонерів та інвалідів – 2190 чол., чоловіків – 914 чол., жінок – 1886 чол., зокрема: з АР Крим – 281 особа; з території проведення АТО – 6564 особи. Резерв житла для вимушених переселенців становить 111 об’єктів, в яких можна розмістити 832 особи», – доповів Вячеслав Іванович.
Також заступник голови ОДА зауважив, що на веб-сайті Управління ДСНС України у Житомирській області створено інформаційно-довідковий розділ «Важлива інформація! Підвищена готовність!», де викладена уся необхідна інформація з питань цивільного захисту населення, законодавчі акти, адреси захисних споруд цивільного захисту області, дії при оповіщенні населення та розміщені аудіо-відеоматеріали, зразки видавничо-друкарської продукції застережливого характеру.
Додатково на цьому ж сайті розміщена інтерактивна карта захисних споруд цивільного захисту населення м. Житомира.
Перелік бомбосховищ та укриттів у Житомирі можна знайти ТУТ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:00
18 грудня
Оголошення
20:31, 15 грудня
15:33, Сьогодні
15:33, Сьогодні
12:37, 16 грудня
12:37, 16 грудня
live comments feed...