12:22, 23 липня 2015 р.
Оновлення старого саду
Наприкінці весни - саме час для того щоб оновити старий сад, не легка це і навіть дуже важке заняття, але воно того варте. Адже якщо сад доглянутий то вік його тільки красить, звичайно ж, це вимагає творчого підходу, живої уяви і не малої вигадки, при належному старанні ви можете досягти просто приголомшуючих результатів, і ваш сад стане тим місцем, де можна буде комфортно відпочити і тілом і душею.
В основному, вид занедбаності, саду надають плодово-ягідні кущі та дерева віком десь від двадцяти років і більше, у них високі крони, плутані дрібні гілки лущиться кора. Таке дерево мало того що краси саду не надає так ще й плоди у нього вже дрібні, хоча їх ще достатньо.
Якщо вашим деревам вже близько двадцяти років, але вони ще здорові, а плоди смачні, то ці дерева ще можливо оновити. Сильно обрізавши гілки ви розбудіть нирки які ще сплять на стовбурі і на початку основних гілок. Протягом літа з них виростуть молоді й сильні паростки. І вже через рік частина молодих гілочок видаляють, а що залишилися з них створюють майбутню крону дерева - для чого їх і обрізають, залишаючи тільки пару нирок. Ще через рік з них з'являться, молоді пагони, а через пару років нові крони утворюють великі плоди. Якщо добре за ними доглядати, то дерева після омолодження ще років десять будуть давати хороші врожаї.
Якусь частину молодих пагонів можна перепрівіть новими сортами. Перещеплювати потрібно навесні, основна незручність полягає в тому, що потрібно прищеплювати дуже велика кількість пагонів і на дереві після цього стануть виростати нові сорти (щеплені) і колишній сорт (сорт того дерева до якого прищеплювали пагони), рідні гілки дерева потрібно буде постійно обрізати.
Якщо в деревах маються дупла, кора відвалюється від стовбура, молодих пагонів фактично немає і врожай маленький, потрібно їх викорчовувати, бо таке дерево незабаром просто загине.
Висаджуючи молоді саджанці плодових дерев потрібно дотримуватися кількох правил. А саме не можна садити молоде дерево на місці такого ж старого (наприклад, нову сливу на місці де росла колишня),
Одна з головних умов гарного розвитку молодого деревця це щоб молоді саджанці не були висаджені в тіні великих дерев.
У омолодження потребують і кущі, але їх обрізку краще залишити на осінь. Таким чином кущі смородини або агрусу можуть виростати і давати плоди на одному місці протягом десяти років. Чим старше кущ тим гірше кількість і якість врожаю, тому кущі старше десяти років слід викорчовувати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:00
"Земля — багатство України". Як землевпорядник з Житомирщини поповнив бюджет громади на 1,5 млн гривень
Партнерський матеріал
17:00
Вчора
Оголошення
20:00, 17 грудня
2
21:12, 23 грудня
10
10:30, Сьогодні
2
20:20, 21 грудня
4
live comments feed...