Відео
16:09, 31 липня 2015 р.
Шокуючі артефакти: у Коростені підвели підсумки археологічного сезону
Відео
Чим прикрашали себе древлянські красуні, чим харчувались наші предки та як виглядали їхні речі побуту – це і не тільки показали археологи, які місяць небезрезультатно досліджували городище.
Літній сезон 2015 для археологічної експедиції добігає кінця і вже можна підводити підсумки. Це був дуже вдалий місяць. При вивченні мінімальної площі городища – вдалось знайти величезну кількість знахідок, верхній вік яких - половина десятого століття. Важлива деталь – більшість знайденого – обгоріле, і тому є підстави повязувати знахідки з відомою легендою про спалення Іскоростеня.
Вогонь дав змогу зберегтись до сьогоднішнього часу зернівкам пшениці, жита, гороху. Також знайшли обгорілі рештки проса, при чому вже підготовленого, тобто без лушпиння. А ще археологи вилучили щось схоже на рештки хліба, вони також могли зберегтись до нашого часу завдяки тому, що горіли.
Вдалось археологам виявити і біологічний матеріал, людські рештки. Серед них – фрагменти черепів, щелеп, фаланги пальців,трубчасті кості, і, навіть, зуби. Вони можуть належати нашим предкам, легендарним древлянам.
Від страшних знахідок переходимо до більш приємних. Це частини одягу та прикраси. Їх знайшли чимало. Одні виглядають доволі очікувано як на речі, які пролежали в землі тисячоліття. А інші просто вражають переливом кольорів та тонкощами роботи. Як, наприклад, ґудзики. Або намистини. Вони є заморськими, древляни їх не виготовляли, прикраси якимось чином потрапляли сюди і прикрашали місцевих жінок.
Багато знайдених прикрас виготовлені з так званої пасти, зокрема і, на вигляд доволі сучасні, жовто-сині намистини. Паста – це щось середнє між склом та камінням. Матеріал доволі розповсюджений і використовувався від античності до середньовіччя.
Також археологам вдалось знайти фрагменти серпа, велику кількість пряселець – одне з яких має орнамент, який може бути надписом. На таких речах зазвичай писали ім'я господині цієї речі. А ще фрагменти кераміки, наконечники стріл, кольчужне кільце. Кожен артефакт – окрема тема для розмови. І окремий об’єкт для подальшого вивчення більш вузькими спеціалістами.
Усі ці речі повернуться до Коростеня, як і решта артефактів, знайдених під час попередніх експедицій. Вони зберігаються у краєзнавчому музеї. Ці артефакти коростенці зможуть побачити вже взимку.
На цьому археологічні дослідження не закінчуються. Андрій Петраускас ділиться, що чим більше знахідок їм вдається виявити, тим більше постає питань на які хочеться шукати відповіді. І найцікавіше ще попереду.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:00
"Земля — багатство України". Як землевпорядник з Житомирщини поповнив бюджет громади на 1,5 млн гривень
Партнерський матеріал
17:00
Вчора
Оголошення
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
09:15, 17 грудня
live comments feed...