• Головна
  • ТОП-5️ ідей для осінньої подорожі на Житомирщині, — ФОТО
ТУРИЗМ
13:15, 27 вересня 2021 р.
Надійне джерело

ТОП-5️ ідей для осінньої подорожі на Житомирщині, — ФОТО

ТУРИЗМ
ТОП-5️ ідей для осінньої подорожі на Житомирщині, — ФОТО

Сьогодні, 27 вересня, відзначається Всесвітній день туризму.

Житомирський обласний туристичний інформаційний центр пропонує до вашої уваги ТОП-5️ ідей для осінньої подорожі на Житомирщині.

Читайте також: На Житомирщині відкрили першу в Україні надсучасну роботизовану молочну ферму Lely, — ФОТО

Читайте також: У Житомирі заклали капсулу будівництва першого в Україні сміттєпереробного заводу, — ФОТО

Острів кохання у селі Старий Солотвин

ТОП-5️ ідей для осінньої подорожі на Житомирщині, — ФОТО, фото-1

Мальовничий "Острів кохання" розташований в селі Старий Солотвин Бердичівського району, посеред річки Коднянка. Острівець має штучне походження, був створений в 1970 році. Пізніше, в період з 1984 по 1985 роки на ньому побудували дерев’яний будиночок, іменований "хатиною рибалки і мисливця", який був місцем відпочинку і укриття від дощу для рибалок. Також використовувався для виставки мисливських трофеїв. Трохи пізніше з’явився дерев’яний місток, який з’єднав острів з "цивілізацією". Особливої барвистості крихітному острівцю надають дерева, що ростуть там – саме вони створюють казкову атмосферу.

Як дістатись: Житомирська область, Бердичівський район, с. Старий Солотвин

Коростишівський каньйон

Мальовниче та цікаве місце. По-перше, величезний і досі працює, по-друге, справді заворожує своїми масштабами і водою неймовірного кольору зеленої бірюзи. А ще подекуди під товщею води можна розгледіти стовбури дерев, які видаються такими давніми, наче лежать тут з часів палеоліту.

Як дістатись:: траса Київ – Житомир(за 1 км від Коростишева)

Поліський природний заповідник

Природно-заповідний об’єкт загальнодержавного значення, розташований в Олевському та Овруцькому районах Житомирської області у межиріччі Уборті та Болотниці, які впадають у річку Прип’ять. На півночі заповідник межує з Білоруссю, а на заході - з Рівненською областю. Його площа складає 20104 гектари. Адміністративний центр знаходиться в селі Селезівка Овруцького району. На території Поліського природного заповідника заборонені всі види господарської діяльності людини: суцільні рубки, меліоративні роботи, мисливство, риболовля, збір грибів та ягід. Красиві пейзажі, що поєднуються з багатством природи, флори і фауни, роблять цей заповідник бажаним місцем для туристів. На території заказника розташовуються великі ліси, представлені дубом, березою та іншими видами дерев. Вони утворюють змішаний ліс, що покриває територію Полісся на 70-80%.

Як дістатись: Житомирська область, межі Овруцького та Олевського районів

Координати: 51°32′05″ пн. ш. 28°06′20″ сх. д.

Скеледром у селі Дениші

Любителі відпочинку на природі та альпіністи-скелелази можуть радіти. Адже в селі Дениші на Житомирщині знаходиться славнозвісний скельний район, відомий як "Скеледром". Це комфортна гранітна скеля, що об’єднує в собі маршрути для скелелазіння на будь-який смак та рівень підготовки. Це місце – прямовисна стіна гранітного каньйону р. Тетерів, що височіє над берегом на 25 м. Гірський об’єкт простягається на кілометри вздовж Тетерева. Проте частина його знаходиться під водами місцевого водосховища, яке утворили в 1970-х рр. під час будівництва дамби за 2 км від с. Дениші. "Скеледром" є одним з найзручніших місць в Україні для скелелазіння. Сама місцевість є неймовірно мальовничою. Особливо це помітно біля дамби. Тут росте гай з віковічними дубами, які дійшли до нас з часів, коли їх рубали для кораблів.

Як дістатись: Житомирська область, с. Дениші

Координати: 50°12’4.14”N, 28°23’16.37”E

Ольжині купальні у Древлянському парку

Геологічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні, площею 0,2 га. Розташована в межах міста Коростеня Житомирської області, в міському парку культури ім. М. Островського. Легенда розповідає, що після свого хрещення 957 року Ольга обмилувала місце для купання. Це було кам’яне річище зі струменями кришталево чистої води. Ольжині купальні - це мальовничі скелі та валуни на березі річки, дві великі брили рожевого граніту з овальними заглибленнями напівприкритими водою. Купальня княгині Ольги ̶ головна природна пам’ятка міста Коростень, яка має історичну, культурну та естетичну цінність. Це красивий розсип гранітних валунів по відносно неглибокій річці. Сьогодні на одному з каменів встановлена табличка з надписом, який свідчить, що саме тут була купальня княгині.

Як дістатись: Житомирська область, м. Коростень, міський парк культури ім. М.Островського (Древлянський парк)

Координати: 50°56′52″ пн. ш. 28°38′57″ сх. д.

Історико-культурний комплекс "Замок Радомисль"

ТОП-5️ ідей для осінньої подорожі на Житомирщині, — ФОТО, фото-2

Історія створення найбільшого в Східній Європі музею ікон і єдиною в світі експозиції українських домашніх ікон "Душа України" почалася в середині 1990-х років. Тоді Ольга Богомолець купила на блошиному ринку свою першу ікону. Виявилося, що домашні ікони мали величезне значення в духовному житті українських сімей. Вони були їхнім духовним стрижнем, центром. Кожна ікона, кожен святий служив для якоїсь конкретної мети, вони були оберегами всіх українських сімей.

У замку знаходяться унікальні експонати, яких більше немає ніде. Всі вони були дивом врятовані за часів войовничого атеїзму від знищення, і кожна з цих ікон відображає духовний світ української родини.

Унікальною і найдавнішою пам'яткою музею є кам'яна ікона святого Миколая Чудотворця XII століття. Образ досі зберігає на собі відбитки і енергетику тисяч рук і навіть взимку не буває холодним.

Коли колекція Ольги Богомолець досягла 5000 експонатів, вона стала шукати місце для музею. У 2007 році в місті Радомишль вона придбала залишки старого млина. Згодом з'ясувалося, що на її місці, в районі, який дотепер називається «Папірня», 400 років тому стояла перша паперова фабрика в центральній Україні, заснована архімандритом Києво-Печерської лаври Єлисеєм Плетенецьким. Реставраційні роботи з дотриманням старовинних будівельних технологій тривали тисяча п'ятсот п'ятьдесят п'ять днів, тобто більше 4 років, і сьогодні, нарешті, унікальна колекція ікон перевезена в "Замок-музей Радомисль".

Читайте також: На Житомирщині у собаки виявили сказ

Читайте також: Концентрація ніжності та креативності в одному місці: парад дитячих візочків на Житомирщині, — ФОТО

Тепер кожен має можливість потрапити в цю унікальну духовну середу, місце, де сконцентрована багатовікова душа українців і побачити "Душу України" - єдиний в світі музей української домашньої ікони.

А ще територія Замку Радомисль неймовірно красива, особливо восени.

Як дістатись: Житомирська область, м. Радомишль, вул. Плетенецька, 15 Скеледром у с. Дениші

Джерело: Житомирський обласний туристичний інформаційний центр

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ідеї #осіння подорож #туризм #житомирщина #житомирська #область #день туризму #новини #інформація #світлини #туристична #фотографія #подорожі #мандри
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...